Aktualności | Salos | Kancelaria | Kontakt
Parafia pw. Opatrzności Bożej Rzeszów
Czas Wielkiego Postu to czas naszej przemiany, mówienia "nie" naszemu egoizmowi, aby móc mówić "tak" Bogu". Zadaniem na ten czas są uczynki pokutne: modlitwa, post i jałmużna.

Modlitwa umacnia nasze siły duchowe, daje wytrwałość, napełnia pokojem i radością.

Post to rezygnacja z jakiegoś dobra, w imię wyższego dobra.

Jałmużna jest znakiem naszej umiejętności dostrzegania innych czyli wszelakie dobro okazywane drugiemu człowiekowi.
6 Marca
Środa Popielcowa
Czas Wielkiego Postu

Droga Krzyżowa - w każdy piątek rano o godz. 7:30, 17:00 i około godz. 18:30 po Mszy świętej wieczornej.

Nabożeństwo Gorzkich Żali - w każdą niedzielę o godz. 17:00.

Rekolekcje Wielkopostne - od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu (10 marca).
Miejsce to wybrał Pan,
aby wysłuchać nas.


"O jutrze masz wiedzieć to jedynie, że Opatrzność Boża wstanie dla ciebie wcześniej niż słońce."
Henri Lacordaire
Strona Salosu Zobacz
Ogłoszenia
Z życia parafii
Liturgia dnia
Intencje
Archiwum
Duszpasterze
Historia parafii
Sakramenty
Nabożeństwa
Liturgiczna Służba Ołtarza
Dziewczęca Służba Maryjna
Grupy parafialne
Kancelaria
Historia zgromadzenia
Jan Bosco
Przesłanie ks. generała
Duchowość salezjańska
Salezjanie współpracownicy
200-lecie ur. św. J.Bosco
Kawiarenka
Sala multimedialna
Małe oratorium
Sport i rekreacja
Pojęcia
Dogmaty
Galeria
Media
AKTUALNOŚCI
Ogłoszenia wtorek, 19 marca 2019 r.
Liturgia dnia


Pełna wersja Liturgii dnia
Msze święte
DNI POWSZEDNIE
7:00, 8:00, 18:00
SOBOTA - Msza św. niedzielna
18:00
NIEDZIELA I ŚWIĘTA
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 16:00, 18:00
ŚWIETA W DNI PRACY
7:00, 8:00, 16:00, 18:00
Godzinki o NP. NMP - niedziela
6:30
Sakrament Chrztu - druga niedziela miesiąca
11:30
Diecezja Rzeszowskia17.03.2019 r.
II Niedziela
Wielkiego
Postu
1. Dzisiejsza Niedziela 17 marca jest Niedzielą "Ad Gentes". Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dziś mamy sposobność, by modlitwą i darem serca wesprzeć Kościół w krajach misyjnych. Dlatego ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na finansowanie projektów misyjnych za pośrednictwem Dzieła Pomocy "Ad Gentes" Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
2. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Rzeszowskiej zaprasza pracowników służby zdrowia oraz ludzi chorych i cierpiących, a także ich rodziny na rekolekcje wielkopostne, których tematem będzie wezwanie: "EUCHARYSTIA - pokarm na życie wieczne i zapowiedź zmartwychwstania".
Nauki rekolekcyjne będą głoszone w Kaplicy pw. Św. Brata Alberta w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (ul. Lwowska 60)
w dniach 23 - 25 marca 2019 r.
Rekolekcje te będą równocześnie kontynuacją comiesięcznych spotkań formacyjnych dla pracowników służby zdrowia. Księży Kapelanów, spoza Rzeszowa, prosimy o zorganizowanie w kaplicach szpitalnych rekolekcji wielkopostnych.
Szczegóły na stronie internetowej
www.dsz.rzeszow.pl.
3. W niedzielę 24 marca 2019 r. w Markowej (diec. przemyska) odbywać się będą uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
Obchody te są połączone z 75. rocznicą śmierci Rodziny Ulmów. Centralnym punktem uroczystości będzie Eucharystia sprawowana w kościele parafialnym w Markowej o godz. 11:00.
4. Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym "Miriam" zaprasza na XXI Wieczór Charyzmatyczny w dniu 20 marca 2019 r. (środa) w kaplicy DD "Tabor" w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 18:00.
5. Muzeum Diecezjalne i DD "Tabor" zapraszają na spektakl teatralny Sceny Propozycji UR
o bł. ks. Józefie Kowalskim. Odbędzie się on
27 marca 2019 r .(środa), o godz. 18:00
w dużej auli DD "Tabor". Wstęp wolny. 
6. W dniach od 29 do 31 marca 2019 r. w DD Tabor w Rzeszowie odbywać się będzie sympozjum rekolekcyjne dla farmaceutów katolickich. Prosimy o poinformowanie zainteresowanych osób.
7. Rzeszowskie kino "Zorza" oferuje projekcję dobrych filmów respektujących i wyrażających chrześcijańskie wartości. Warto zainteresować tymi filmami zwłaszcza młodzież.
8. Z okazji XV Narodowego Dnia Życia Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na koncert muzyczny w wykonaniu młodzieży rzeszowskich szkół.
Koncert odbędzie się w WDK w Rzeszowie
(ul. Okrzei 7) w dniu 21 marca 2019 r. o godz. 10:00.
Parafia pw. Opatrzności Bożej Rzeszów
Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela
17.03.2019 r.
II Niedziela Wielkiego Postu
Zmiana Tajemnic Żywego Różańca
03 marca 2019 r. intencje modlitewne
Intencja papieska
Za ewangelizację: za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane.
Proponowane intencje modlitewne w naszej parafii
1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych módlmy się w intencji zmarłych, poległych, i zamordowanych Żołnierzy Niezłomnych, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny wiary Chrystusa.
Dzisiaj rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku przyświecać będzie mu hasło: "Młodzi trzeźwi i wolni". Módlmy się o trzeźwość naszego narodu, dorosłych a szczególnie trzeźwość dzieci i młodzieży i wychowywanie ich w abstynencji.
4 marca przypada święto św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć i korupcji, a odczytana jako powołanie może stać się też drogą do świętości. Św. Kazimierz jest patronem Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy Bogu Kościół i naród litewski. Swoje imieniny obchodzą, Ks. Bp. Kazimierz Górny, Ks. Kazimierz Drozd nasz proboszcz, a także panowie Kościelny, Organista, Prezes spółdzielni mieszkaniowej Nowe Miasto, pan Kazimierza z komitetu, nasi bliscy módlmy się w ich intencjach o błog. Boże zdrowie i potrzebne łaski.
8 marca - Dzień modlitwy wynagradzającej i pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych. Na prośbę papieża Franciszka, Biskupi polscy ustanowili w Kościele w Polsce, piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu - 8 marca - dniem modlitwy wynagradzającej i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego osób małoletnich. Biskupi proszą, aby "szczera modlitwa, ofiarowana w tej intencji, wyrzeczenie i pokuta otwierała nasze serca na ducha autentycznego nawrócenia (…), byśmy walczyli z wszelkimi nadużyciami (…) we wszystkich środowiskach, szczególnie zaś we wspólnotach kościelnych, w których żyją i wzrastają dzieci".
13 marca 2013 r. - Rocznica wyboru kard. Jorge Mario Bergoglio z Argentyny na papieża i przybrał imię Franciszek. Został wybrany w drugim dniu konklawe i w piątym głosowaniu. Módlmy się w intencji Papieża Franciszka aby Bóg obdarzał Go swoim błogosławieństwem, zdrowiem potrzebnymi łaskami w kierowaniu Kościołem, a matka Najświętsza – Wspomożycielka Wiernych miała zawsze w przemożnej Opiece.
24 marca obchodzimy Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy Męczenników. Obchodzony jest on w rocznicę męczeńskiej śmierci arcybiskupa Oskara Arnulfo Romero, który został zamordowany w 1980 r. w czasie sprawowania Eucharystii. W dzień rocznicy śmierci księdza arcybiskupa wspominamy wszystkich misjonarzy i pracowników duszpasterstwa, który zginęli z powodu wyznawanej wiary w Jezusa Chrystusa. Św. Jan Paweł II wielokrotnie podkreślał ważność męczeństwa dla współczesnego Kościoła. Przypomniał bardzo aktualną a zapomnianą prawdę, że u kresu drugiego tysiąclecia Kościół znowu stał się Kościołem męczenników oraz że to świadectwo nie może być zapomniane. Ojciec Święty Franciszek zaznaczył, że prześladowanych za wiarę jest więcej niż w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. Każda ofiara życia misjonarza owocuje w Kościele na całym świecie. Owocuje tym abyśmy otworzyli nasze serca i oczy na potrzeby świata gdzie nie ma jeszcze Chrystusa. Mobilizuje do radykalizmu ewangelicznego.  Misjonarze wyjeżdżając na misje chcą głosić Chrystusa. Swoje życie dzielić z innymi. Pomagać i dawać " siebie" innym, którzy żyją bez Chrystusa w innym klimacie oraz warunkach. Każdy z nich ma na pewno świadomość tego, że wraz z tak pięknym powołaniem łączy się nie tylko rozłąka za ojczyzną i rodziną, ale też i krzyż cierpienia a nawet śmierć. Śmierć męczeńska jest największym świadectwem wierności i pełnego zaufania Bogu na swojej drodze życia. Misjonarze czyniąc tak wiele dobra, zmieniając świat miłością wciąż są narażeni na prześladowanie i śmierć męczeńską.  Pamiętajmy w modlitwie za świadków wiary i męczenników, których jest tak wielu.
25 marca módlmy się w intencji obrony życia - nienarodzonych W Ślubach Jasnogórskich znajduje się takie przyrzeczenie: Święta Boża Rodzicielko i Matko Dobrej Rady! Przyrzekamy Ci, z oczyma utkwionymi w Żłóbek betlejemski, że odtąd wszyscy staniemy na straży budzącego się życia. W a l c z y ć b ę d z i e m y w obronie każdego dziecięcia i każdej kołyski równie mężnie, jak Ojcowie nasi walczyli o byt i wolność Narodu, płacąc krwią własną. Gotowi jesteśmy raczej śmierć ponieść, aniżeli śmierć zadać bezbronnym. Dar życia uważać będziemy za największą Łaskę Ojca wszelkiego Życia i za najcenniejszy skarb Narodu. (z Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego - 28 sierpnia 1956 r.)
Dzień Modlitw za Więźniów został ustanowiony w liturgiczne wspomnienie Dobrego Łotra -
26 marca. Obejmijmy modlitwą zwłaszcza tych więźniów, którzy trwają daleko od Boga, nie widzą sensu nawrócenia lub którym brakuje nadziei w Boże Miłosierdzie. – Oni szczególnie potrzebują modlitwy Kościoła – Ukrzyżowany razem z Chrystusem, wyraził on żal za swoje grzechy, a Jezus zapowiedział mu, że będzie w raju. Dobry Łotr, jest symbolem Bożego Miłosierdzia; pokazuje, że nawet w ostatniej chwili życia można jeszcze powrócić do Boga. „Jesteście skazani, to prawda, ale nie potępieni. Każdy z was może zostać przy pomocy łaski Bożej - świętym” - te słowa wypowiedział do osadzonych w Zakładzie Karnym w Płocku Jan Paweł II w 1991 roku.
Za kościół święty Ojca świętego Biskupów kapłanów diakonów
W intencji wszystkich wierzących i ludzi dobrej woli
O zgodę i pokój między narodami
O wytrwanie w wierze
O nawrócenie grzeszników
O błogosławieństwo dla rodzin szczególne w naszej parafii i naszych rodzin
W intencji dzieci i młodzieży
O liczne dobre i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne
W intencji chorych cierpiących starszych samotnych
1.Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 17:00.
Składane ofiary podczas Gorzkich Żali, są
przeznaczone na dekoracje i kwiaty,
do ciemnicy i Bożego Grobu.
2.We wtorek 19 marca - uroczystość Świętego
Józefa
, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i
patrona Kościoła powszechnego.
Módlmy się za wstawiennictwem św. Józefa o
świętość naszych Rodzin.
3.W piątek 22 marca Droga Krzyżowa
o godz. 7:30, 17:00 i około godz. 18:30
po Mszy świętej wieczornej.
Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach
można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi
warunkami:
- przystąpienie tego dnia do Komunii św.,
- modlitwa w intencjach Ojca Świętego,
- wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet
lekkiego.
Odpust możemy ofiarować za siebie lub za
zmarłych.
4.Dzisiejsza Niedziela - II Wielkiego Postu jest
dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami,
odpowiadając na apel Episkopatu Polski.
Dzisiaj po każdej Mszy św. wychodząc z Kościoła
można złożyć ofiarę, jako jałmużnę wielkopostną
przeznaczoną na "Krajowy Fundusz Misyjny Ad
gentes" - pomoc misjom i misjonarzom.
W ciągu całego roku możemy pomagać
misjonarzom i misjonarkom wysyłając SMS-a
o treści Misje na numer 72 032
(koszt 2,46 zł z VAT).
5.W przyszłą Niedzielę 24 marca przypada
wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
Ponieważ w tym dniu modlimy się podczas
Gorzkich Żali, nabożeństwo z odczytaniem próśb i
podziękowań
będzie w sobotę 23 marca
o godz. 17:00
Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6.W przedsionku kościoła wyłożone są wielkopostne
skarbonki Caritas
. Można je wziąć do domu i
wspólnie z rodziną przez Wielki Post składać do
nich dobrowolne ofiary.
Jest to jedna z form jałmużny wielkopostnej.
Jest ona wyrazem naszej solidarności z
potrzebującymi. Jałmużna Wielkopostna 2019
odbywa się od hasłem Dar Juniora dla Seniora.
Skarbonki te przyniesiemy do kościoła w niedzielę
Miłosierdzia. Zostaną złożone w czasie Mszy św.
jako nasz dar miłosierdzia.
Jałmużna Wielkopostna ma charakter
wychowawczy: uczy miłości bliźniego, która
kosztuje - najczęściej chodzi o dar materialny, ale
też o czas poświęcony drugiej osobie, okazane
wsparcie duchowe i zwykłą obecność.
Poprzez małą ofiarę możemy pomóc tym, którzy
znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.
7.W kaplicy na czas Wielkiego Postu jest wyłożona
parafialna księga trzeźwości, do której można
wpisywać swoje postanowienia abstynenckie.
W przedsionku kościoła panowie ze Społecznego
Komitetu przyjmują ofiary na pokrycie kosztów
prowadzonych inwestycji w naszym kościele
Bóg zapłać za każdy gest ofiarności i życzliwości.
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy
za każdą złożoną ofiarę na ten cel.

Gdyby ktoś chciał złożyć ofiarę, w przedsionku
kościoła dyżurują Panowie ze Społecznego
Komitetu Bóg zapłać.

zobacz wizualizację kościoła
 
ZAPISY NA PIELGRZYMKĘ od 12 PAŹDZIERNIKA 2018
Cena: 990 zł + 570 USD
Pierwsza rata 990 zł. (przy zapisie), Druga rata 300 USD, Trzecia rata 270 USD
ZGŁOSZENIA i INFORMACJE: ks. Stanisław Konior SDB
Telefon: 693 404 654

Parafia Opatrzności Bożej, ul. Witolda Świadka 5a (Nowe Miasto)
Serdecznie zapraszamy
zobacz szczegóły pielgrzymki
OBECNIE BRAK MIEJSC !!!
Parafia pw. Opatrzności Bożej w Rzeszowie
35-310 Rzeszów, ul. W. Świadka 5A
www:salezjanie.rzeszow.pl
e-mail: kancelaria@salezjanie.rzeszow.pl

Aktualności | Salos | Kancelaria | Kontakt
Copyright © 2014 All Rights Reserved
Od 01.09.2014 r. naszą stronę
odwiedziło 354682 osób
hostingcitynet.rzeszow.pl